Už o pár dní v Starej Tržnici!

Milí priatelia a milé priateľky,

znovu budú centrom Bratislavy pochodovať stovky neonacistov z celého Slovenska a biť na poplach proti moslimom, Židom, Európskej únii. Jednou z odpovedí je Stredoeurópske fórum o fašizme.

“Svet dnes nie rozdelený na náboženstvá alebo kultúry, ale na ľudí, čo sú tak paralyzovaní strachom zo života v komplikovanom a mätúcom svete plnom ohrození osobnej slobody, aktivity, prosperity a identity, že hľadajú obetných baránkov, a na tých, čo sa snažia presadiť humanistické hodnoty napriek silám intolerancie, násilia, a tým pádom odmietajú démonizovať iných,” píše britský historik Roger Griffin. Na démonizovanie iných už znovu vzniká osobitný jazyk, ktorým pohŕdanie humanizmom preniká do spoločenského vedomia. Na Stredoeurópskom fóre o fašizme budeme hovoriť o jazyku, ktorý dnes nesie strach, ale aj o zmätení jazyka: o tom, čo je fašizmus, čo nie je a prečo sa na tom nedokážeme zhodnúť.
Stredoeurópske fórum o fašizme sa bude konať v bratislavskej Starej Tržnici v pondelok 13. marca o 19.00 hod. Tešia sa na Vás občianske združenie Projekt Fórum, Nadácia otvorenej spoločnosti, moderátor Michal Havran a hostia: Irena Biháriová, Jakub DrábikKarol Sidon a G. M. Tamás.

Váš

Tím Projektu Fórum a Nadácie otvorenej spoločnosti